ART / Etchings etc / Colour etching 13862137
nr 1386 2137
Karl Gustaf KG Nilson
(f. 1942), Sverige
Karl Gustaf KG Nilson (b. 1942), Sweden. "Svävande kvadrater". Signed, numbered 4/50, dated 1989. Subject: 29x39, outer dimensions including frame: 43x53,
COLOUR ETCHING, "Svävande kvadrater". Signerad, numrerad 4/50, daterad 1989. Motivet: 29x39, yttermått inklusive ram: 43x53 cm
Karl Gustaf KG Nilson, Swedish painter, born 1942.
800
SEK 800
Monday Mars 22 2021
at 19:35:48
500 kr
600 kr
700 kr
- Thema-auction
Mar 22
Read more about Grafik
Karl Gustaf KG Nilson
Read more about Karl Gustaf KG Nilson